Halllitus

Yhdyshenkilöt

Ajankohtaista
Arkisto
Yhteystiedot
Toiminta
Artikkeleita
Kokemuksia
Linkkejä
Jäsenhakemus
Evakkovaellus
Tallenna
tunnemuistot

Tapahtumat
Etusivulle

The Society for Children Displaced by War

Evakkolapset ry:n hallitus vuonna 2014

Lauri Kosonen, puheenjohtaja ja Evakkovaellus
0400-259 005 (Lappeenranta)
lauri.kosonen@iki.fi

Tarja Lang,
varapuheenjohtaja
tarja.lang@omnia.fi

Lea Oksa, sihteeri ja Tampereen aluetoiminta
050 54 11 301
lea.m.oksa@gmail.com


Anne Kuorsalo, viestintä ja Evakkovaellus
040-5245 293 (Helsinki)
anne.kuorsalo@kolumbus.fi

Juhani Lavén 
puhelin 050 411 4557
juhani.laven@gmail.com

Pirjo Riitta Rintanen, hengellinen piiri
0400-825 453 (Helsinki)
pirjo.riitta.rintanen@kolumbus.fi


Raimo Vanninen, matkat
044 574 67 90 (Helsinki)
raimo.vanninen@kolumbus.fi

 


Yhdyshenkilöt 06
Etelä-Suomen lääni
     
       
Törmä Terttu Keinutie 8 i 54
00940 HELSINKI
050 3526886 terttu.torma@iki.fi
Karvonen Tapio

Kiulukuja 4 B 21
01360 Vantaa

0500-447764 tapioi.karvonen@kolumbus.fi
Teuvo Leinonen Mannerheimintie 100 A 3
00250 Helsinki
050-3527463 teuvo.leinonen@gmail.com
Kosonen Lauri Kotkankatu 26,
53850 LAPPEENRANTA
0400 259005 lauri.kosonen@iki.fi
Sorvali Ritva Seljapolku 11
61400 KOUVOLA
05-3117389
050-5331144
ritva.sorvali@kouvola.fi
       

Länsi-Suomen lääni
Laaksonen Kirsti Nostoväentie 19 D64
20360 Turku
02-4580711
0400-442388
Hämäläinen Eini Ruuhikoskentie 17
25210 VASKIO
040-5200116 eini.hamalainen@seutuposti.fi
Tuutti-Friman Ritva Otavakatu 2 B 28,
28100 PORI
02-6336936
050-5520868
Kuisma Pekka Ajosraitti 12,
34600 RUOVESI
03-4763429 j.pekka.kuisma@sci.fi
Jokisalo Maija-Liisa Kyyninkatua 3 A 10
37100 NOKIA
03-3411340 maija-liisa.jokisalo@kki.fi
Koivisto Tarja Kenttätie 4 A 3
37500 LEMPÄÄLÄ
03-3752510
040-7324514
tarja.koivisto@jippii.fi
Riitta Suonpää Riihiniementie 35
40950 Muurame
puh.0400-833441 riitta.suonpaa@valkoinentalofinland.fi
Pouttu Meri Pertunkuja 4 A 1
61400 YLISTARO
 
Juusti Eeva Puistolantie 2 21360
Lieto
040-7251710 eeva.juusti@kolumbus.fi

Itä-Suomen lääni      
Kähkönen Pentti Pitkänrannankatu 11,
75500 NURMES
013-482465
Viren Liisa Sannastinlaakso 6 C 33, 50150 Mikkeli 0400-454805 liisav2141@gmail.com

Oulun ja Lapin läänit      
Ahokas-Tuohinto Pirkko Pramilantie 2,
92140 PATTIJOKI
08-264106
0400-587002
pirkko.ahokas@kotinet.com
Aitto-oja Sirkka Kontiotie 3 A 1,
90530 OULU
08-345555
045-6731300
 
Kortelainen Pentti Pekankatu 5 A 6
96200 ROVANIEMI
016-346131
040-7466434
penttijkortelainen@suomi24.fi

Ulkomaat
Leporanta-Morley Pirkko Imatragatan 306
S-16478 KISTA Sverige
+46-8-7516929  
Enbuske Henry Box 27, 98421 PAJALA
Sverige
info.pajala@abf.se